himalium

tuz terapisi (haloterapi)

neden tuz terapisi?

landscape, mountains, peak-5561678.jpg

solunum yolu hastalıkları

tuz terapisi astım, bronşit ve kistik fibroz başta olmak üzere birçok solunum yolu hastalığının tedavisinde bütünleyici bir tedavi yöntemi olarak oldukça etkilidir. özellikle düzenli alınan terapilerin bu hastalıklar üzerindeki olumlu faydaları birçok kez bilimsel olarak ortaya konmuştur.

sunblock, skincare, healthy skin-1461397.jpg

cilt rahatsızlıkları

egzama, dermatit, alerji, kaşıntı, akne gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirmede birebir etkili bir yöntem olan tuz terapisi, avrupa başta olmak üzere tüm dünyada yediden yetmişe bütün bireylere hizmet vermektedir. bu nedenle birçok farklı tuz ürünü kozmetik alanda kendilerine yer bulmuştur.

rock, balance, spa-4239769.jpg

spa deneyimi

herhangi bir rahatsızlığı olmayan bireyler için de genel sağlık durumu üzerindeki olumlu etkileri saymayla bitmeyen tuz terapisi önerilmektedir. dünyanın birçok bölgesinde otel ve güzellik merkezlerinin vazgeçilmezlerinden olan tuz terapisi, mağaramsı yapısı ile şehrin merkezinde eşsiz bir rahatlama alanı oluşturmaktadır.

sık sorulan sorular

tuz odası ve tuz terapisiyle alakalı muhtemel sorularınızın cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz

Tuz odaları, tuz mağaralarının şifalı etkilerini sağlıklı yaşam merkezlerine, alternatif tedavi kliniklerine hatta evlere taşımak için geliştirilmiş sistemlerdir. Tuz odaları çalıştığı ortamda, içerisindeki doğal kaya tuzunu mikro partiküller halinde iyonize ederek tuz mağaralarının mikroklimatik etkisini oluşturur. Bu sayede tuz mağaralarının sağladığı faydalı etkileri bulunduğunuz her ortamda yaşama imkânı sunar. Tuzun ana özelliği ödem alıcı olmasıdır. Tuzu solunabilir mikropartiküller halinde havaya karıştırmak bu işin ana unsurudur.

Tuz odalarının kullanımı tavsiye edildiği şekilde kuru elbise ile olmalıdır. Tuz terapilerinin başlangıçta 5 gün üst üste kullanılması, daha sonra ise 20 ile 30 günde bir kez tekrarlanması faydalı olur. Tuz odasında ortalama 20 – 40 dakika zaman geçirilmelidir.

Tuz odaları 80’lerin ortalarından beri bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bu amaçla özel odalar yapılmaktadır. Odanın duvarları doğal tuzlarla kaplanarak mağara ortamı yaratılır ve insanlar üzerinde rahatlatıcı bir etkisi oluşmaktadır.

Tuz odaları, astım, bronşit ve öksürük gibi akciğer sorunları için alternatif bir tedavi olarak kullanılmak üzere üretilir. Tuz Terapisi genellikle SPA benzeri tuz odalarında yapılır. Bu terapi ayrıca rahatlamanıza yardımcı olabilir ve cilt rahatsızlıkları ve alerjilere yardımcı olabilir.

Tuz odaları yapımı için herhangi bir alan uygundur, yapılacak alanın taşıması gereken hiçbir özel şart bulunmamaktadır. Tuz odası yapımı aşama aşama yapılır:

  1. Tuz odası yapılacak yerin tespiti,
  2. Tuz odası kurulacak yerin zemininin tuz odasına göre ayarlanması,
  3. Ses ve müzik sistemlerinin dekora uygun şekilde yapılması,
  4. Tuz odasının dekorlarının hazırlanıp uygulanması.

Tuz odalarının yapımında tuzun kalitesi, odanın havalandırması, nem kontrolü, ışıklandırması, sıcaklık ve hava kalitesi gibi faktörlere dikkat edilmelidir.


terapi süresi: 45 dk

tek kişilik terapi ücreti:
+ ₺‎ 300

grup terapi ücreti:
+ iki kişi: ₺‎ 400
+ üç kişi: ₺‎ 450
+ dört kişi: ₺‎ 500